mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterten miesiąc2377
mod_vvisit_counterpoprzedni miesiąc3302
mod_vvisit_counterod początku793864

Fechtowali w Orbicie
Wrocław gościł młodych szermierzy, którzy uczestniczyli w 32 edycji Turnieju Challenge Wratislavia. Impreza zgromadziła na starcie ponad 1500 zawodniczek i zawodników z 22 krajów, w tym liczną reprezentację IKS Jamalex Leszno.

Ikaesiaki, wśród których było wielu debiutantów - najmłodszych zawodniczek i zawodników z rydzyńskiej sekcji - wystartowali w turniejach floretowych, które odbyły się w sobotę i niedzielę. Jako pierwsi na planszach pojawili się chłopcy. W rocznikach 1994-95 znakomicie radził sobie Kajetan Dłużyński z IKS-u Jamalex. Był jednym z dwóch Polaków, którym udało się dotrzeć do czołowej ósemki turnieju. W walce o półfinał uległ doświadczonemu Czechowi Aleksandrowi Choupenitch?owi. Czwarty wśród polskich florecistów był kolega klubowy Kajtka - Bartosz Cegielski, któremu na drodze do awansu do 1/8 stanął Niemiec Mark Perelmann, późniejszy triumfator imprezy. Bartek zajął ostatecznie 25.lokatę. Z pozostałych naszych zawodników Mikołaj Przezbórski był 50., Maciej Czarnul ? 56, Miłosz Zdęga ? 74 i Mateusz Nowak - 77. W rocznikach 96-97 Radosław Rybiński był 128, Mateusz Gluma ? 129, Marcel Michalski ? 131, Kamil Krystkowiak ? 137, Kacper Rynkowski ? 138 i Maciej Kujawa ? 139. W rocznikach 1998-99 debiutujący w zawodach najmłodsi reprezentanci IKS Jamalex zostali sklasyfikowani na następujących pozycjach: Adrian Wojtkowiak ? 64, Piotr Korbik ? 70, Aleksander Kuźma ? 82, Mikołaj Sadowski ? 87, Aleksander Dudka ? 94 i Patryk Łaszczyński ? 95.

W niedzielnym turnieju dziewcząt w rocznikach 94-95 Sandra Bok była 86. W rocznikach 96-97 na 38. pozycji uplasowała się Ania Buszka, a tuż za nią znalazła się Michalina Matuszewska. Anna Lokś ukończyła zawody na 104. miejscu, natomiast Sandra Szorc była 110. W najmłodszej kategorii (roczniki 97-98) udanie prezentowały się małe rydzynianki: Marta Kaczmarek i Renata Tomczak były 27, Aleksandra Hodura ? 33, Ewelina Kolak ? 36, Sara Borowiecka ? 53, Aleksandra Kolan ? 71 i Anna Zamelek ? 74.