Home Aktualnosci II Puchar Polski Juniorów - Toruń
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterten miesiąc2368
mod_vvisit_counterpoprzedni miesiąc3302
mod_vvisit_counterod początku793855

II Puchar Polski Juniorów - Toruń

22 listopada nasi zawodnicy startowali w II Pucharze Polski juniorów we florecie, który odbył się w Toruniu. Z naszej siedmioosobowej reprezentacji juniorów, wystartowało tylko trzech, gdyż reszta ?walczyła? z wysoką gorączką i objawami grypy.

Bardzo dobrze w turnieju walczył Patryk Kolak, który w eliminacjach grupowych wygrał 4 walki. System walk pucharowych zaczął od walki o ?32?. Wygrał, ale była to najgorsza walka w wykonaniu Patryka. Potem się tylko rozkręcał i pokonał faworyzowanego Mateusza Knittera z Gdańska, co dało mu awans do ?16?. W walce o szeroki finał wygrał z Jakubem Kolerem ze Szczecina, gdzie czekał już na niego Mikołaj Smura z Poznania. Niestety Mikołaj postawił poprzeczkę za wysoko i Patryk ostatecznie zakończył zawody na wysokim 8 miejscu !!!

Pozostali nasi reprezentanci niestety nie awansowali do walk pucharowych i tak, Maciej Czarnul zajął 57, a Kajetan Dłużyński 60 miejsce.

Jak się później okazało, wspaniały występ Patryka zapewnił mu udział w Pucharze Świata Juniorów, który w następnym tygodniu odbywał się w Lesznie.