Home Aktualnosci Patryk w Pucharze Świata
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterten miesiąc2344
mod_vvisit_counterpoprzedni miesiąc3302
mod_vvisit_counterod początku793831

Patryk w Pucharze Świata

W leszczyńskim Trapezie zakończyły się dwudniowe zmagania Pucharu Świata we florecie do lat 20. Zarówno wśród pań jak i  panów dominowali reprezentanci Włoch.

W sobotę nagrodę za pierwsze miejsce odebrała Martina Pascucci, druga była Marta Łyczbińska,a trzecie miejsce przypadło kolejnej biało-czerwonej Emilii Rygielskiej.

Niedzielne finały prawie w 100 % zdominowali Włosi , obok nich do półfinałów awansował, reprezentant Egiptu El Sayed Alaa El Din, ale  ostatecznie musiał zadowolić się trzecim miejscem. Egipcjanin, który był pierwszym przedstawicielem swojej ojczyzny na tego typu imprezie w Lesznie, zyskał sobie na pewno olbrzymią sympatię widowni, która go gorąco dopingowała.

Ostatecznie zmagania panów wygrał Włoch Edoardo Luperi, który w finale pokonał swego rodaka Francesco Trani 15:10.

W pucharowych zmaganiach mieliśmy też przedstawiciela naszego klubu. Florecista IKS Jamalex Patryk Kolak znalazł się na 68 pozycji. Patryk wygrał jedną walkę, a dwie przegrał w stosunku 5:4. Niestety troszeczkę zabrakło, aby przystąpić do walk ?pucharowych?, ale debiut w Pucharze Świata ma już za sobą i teraz może być tylko lepiejJ

Myślę, że najgorzej nie było, jedną swoją walkę wygrałem, a dwie minimalnie przegrałem, miałem jednak sporą tremę przed własnymi kibicami przyznał  Patryk.

Warto dodać, że turniej był jednocześnie wspomnieniem, tragicznie zmarłego zawodnika Polonii Pawła Sokołowskiego.